انجام پروپوزال کارشناسی ارشد

نکات، روشها، اصول و پیشنهاداتی برای نوشتن پروپوزال ارشد

از قدیم گفتن کار نیکو کردن از پر کردن است؛ انجام پروپوزال کارشناسی ارشد زیر و بم داره، منتها زیر و بم ها در تکرار کار مشخص میشه. هزینه ای کار دانشجو برای نوشتن پروپوزال صرف میکنه علاوه بر زمانی که برای نگارش طرح پیشنهادی اختصاص پیدا میکنه، گاهی شامل فرصت از دست رفته کارهای دیگه هم میشه.

اما چه باید کرد که انجام کار پروپوزال با هزینه و فرصت از دست رفته کمتری پیش بره؟ بی شک برای فارغ تحصیل شدن در مقطع کارشناسی ارشد، ما نیاز داریم یک پروپزال بنویسیم، تایید کنید و از فصل های پایان نامه اون هم دفاع کنیم (مگر اینکه آموزش محور باشیم). حالا چیکار کنیم که قوت تلف نشه، چه کنیم که کمتر هزینه کنیم؟

تجربه نشون داده یه سری اصول و شاه کلیدهایی تو نوشتن پروپزال هست که با رعایتش میشه یه پروپوزال تر و تمیز نوشتن و با چه و چه و به به تصویبش کرد. ولی این اصول و زیر و بم انجام پروپوزال کارشناسی ارشد چیا هستن؟

میدونین دوستان، خیلی از قوانین و زیر و بم های انجام تحقیقاتی شبیه به پروپوزال یا همون طرح پیشنهادی پایان نامه کارشناسی ارشد یا دکتری نانوشته ان یعنی کسی نیومده همه زیر و بم ها رو یجا گردآوری کنه که دانشجو بفهمه که آقاجان چطور این کار رو باید انجام داد؛ استانداردها چیا هستن و اشکالات و ایرادهایی که معمولا میگیرن چیان. من سفارش میکنم برای انجام پروژه تحقیق پروپوزال تون این زیر و بم رو که حالا اشاره میکنم حتما تو ذهن داشته باشین که جنبه یه مشاوره کوچولو داره و درهای کاهش هزینه و زمان رو باز میکنه و شما رو به فارغ تحصیل شدن نزدیک تر ..

پیشنهادات زیر برای انجام و آماده کردن یک پروپوزال تکمیل و کامل نوشته شده

ـ انجام کار پروپوزال جز با مطالعه و بررسی چند مقاله خارجی ISI برای الگو گرفتن امکانپذیر نیست؛ حداقل دو مقاله ISI مرتبط بخوانید.

ـ یک موضوع ساده، روان و هوشمندانه برای پروپوزال انتخاب کنید.

ـ از کلمات بترسید! بله هرچی میکشیم از دست کلمات .. ما در عنوان پروپوزال پایان نامه مینویسیم رتبه بندی شاخص ها و موانع کلیدی بازاریابی سبز پس باید اولا شاخص های کلیدی بازاریابی سبز در طول انجام پروپوزال و بعدش پایان نامه شناسایی بشه، سوابق و ادبیات پژوهشی مربوط به اون درک و تبیین بشه، آثار متقابلش بررسی بشه؛ علت کلیدی تلقی شدن اون شاخص های مطرح بشه و هزار تا اما و اگر دیگه .. حالا کار تموم نشده! شام باید موانع کلیدی بازاریابی سبز رو هم بکشید و بیرون با توجه به جزئیات ( که معمولا در محتوای فصل دوم پایان نامه که به ادبیات، پیشینه، سوابق داخلی و خارجی تحقیق Literature review موسوم هست ) پس در استفاده از کلمه ها در موضوع پروپوزال و پایان نامه دقت کنید که فردا در محضر دفاعیه پایان نامه باید جوابگو باشید. البته تو همین سایت پی اچ دی پروپوزال هم میتونید چند نمونه محتوای تکمیل شده فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد رو رایگان دانلود کنید. (در بین پولی ها چند نمونه دانلود رایگان هم هست؛ اگه پرداخت براتون راحت نیست )

ـ منابع جدید؛ تا میتونید از مقالات ISI انگلیسی و مقالات علمی پژوهشی فارسی جدید استفاده کنید. منبع جدید اعتبار تحقیق شما محسوب میشه؛ چرا ؟ چون روز به روز تحقیقات جدیدی انجام میشه و یافته های جدید هم بدست میاد.. و منابع جدید برای اساتید هم جذابیت بیشتری داره حتما نشون دهنده کار قوی پروپوزال نیست اما یه ارج و اعتباری داره که مث لباس نو برای آدمیزاد می مونه

ـ هزینه انجام پروپوزال تحقیق و قیمت تجهیزات مورد استفاده در تهیه و انجام پروپوزا رو حتما در جدول پایانی فرم پروپوزال تکمیل کنید؛ بصورت واقعی

ـ از آموخته های خود در درس روش تحقیق و نمونه پروپوزالی که برای درس روش تحقیق انجام دادید در پروپوزال پایانی تون استفاده کنید. کتابهای روش تحقیق رو جدی بگیرید. کتابهای روش تحقیق رو نمیخواد از پیشگفتار، مقدمه و مشاوره اولیه اون واو به واو بخونید، برید تو فهرست، اون جایی که گیر دارید رد بکشید بیرون بخونید. کتاب روش تحقیق دکتر غلامرضا خاکی، کتاب روش تحقیق دکتر دلاور، دکتر طبیبی و کتاب روش تحقیق دکتر غلامرضا خویی نژاد از بهترین کتاب های روش تحقیق برای انجام پروپوزال کارشناسی ارشد محسوب میشن که زیر و بم انجام پایان نامه رو از طراحی پرسشنامه گرفته تا تجزیه و تحلیل آماری و نوشتن مقدمه برای فصل دوم پایان نامه همه رو با جزئیات مطرح کردن. شاید با چند روز وقت گذاشتن بتونید یه پروپوزال بهتر بنویسید. اما مشاوره فرد متخصص رو هم فراموش نکنید. مثلا همین سایت پی اچ دی پروپوزال دوستانی هستن که مشاوره رایگان میدن برای انجام پروپوزال و میتونه خیلی مفید باشه؛ چون موضوع به موضوع متفاوته؛ برای نمونه پروپوزال رشته حقوق تفاوت های ساختاری خیلی زیادی با پروپوزال کارشناسی ارشد معماری در گرایش مثلا طراحی داخلی داره و پروپوزال مدیریت رو نمیشه با یه پروپوزال برای رشته عمران سازه مقایسه کرد..

ـ دانلود نمونه پروپوزال آماده؛ نمونه پروپوزال های آماده هم میتونن کمک خوبی برای انجام پروپوزال پایانی بشمار بیان؛ تعریف از خود نباشه تو همین سایت پی اچ دی پروپوزال چند نمونه پروپوزال آموزشی خیلی خوب برای رشته گرایش های مدیریت، حقوق، معماری، عمران، صنایع، مدیریت ورزشی، فیزیولوژی ورزشی و .. هست که میتونه دید خوبی برای انجام پروپوزال پایانی به شما بده

ـ مدل مفهومی پروپوزال رو جدی بگیرید! دمتون گرم! نمیشه ساختمان رو بدون نقشه ساخت که؛ پایان نامه هم برای دقیق انجام شدن نیاز به یه مبنا و بیس تصویری داره و اون مدل مفهومی هستش؛ در مدل مفهومی ما روابط بین شاخص ها و متغیرهای پروپوزال رو در قالب یک شکل و مدل دیداری طراحی میکنیم؛ در مدل مفهومی روابطی که بین فرضیه ها، اهداف، سوالات تحقیق و بیان مسئله اومده و برقرار شده، به شکل خلاصه ای آورده میشه..

و اما این قصه سر دراز دارد در قسمت بعدی این مقاله زیر و بم ها و نکات بیشتری در خصوص انجام پروپوزال رو براتون مطرح میکنم.. اگه سوالی در خصوص مراحل نوشتن پروپوزال کارشناسی ارشد یا دکتری دارید میتونید مستقیما از من بپرسید تا من هم با حوصله پاسخ بدم . این لینک آی دی تلگرام پی اچ دی پروپوزال هست.

پروپوزال را درست بنویسیم؛ آینده تحصیلی ما و نحوه دفاع از مراحل پایان نامه، به نحوه نوشتن پروپوزال وابسته است. 

سایت پی اچ دی پروپوزال

از سری آموزش های انجام پروپوزال روش تحقیق پایان نامه ارشد و دکتری

Free management thesis sample proposals download, methodology lesson sample proposal plan download

منابع آموزشی دانلود نمونه پروپوزال روش تحقیق پایان نامه ارشد ـ دکتری

منابع پروپوزال روش تحقیق

درخواست مشاوره رایگان

اگر در حال انجام پروپوزال کارشناسی ارشد هستید، کافیست فرم مشاوره را تکمیل نموده و ارسال نمائید. سفارش شما با دقت زیاد و سریع بررسی میشود. ما بلافاصله با شما تماس تلفنی برقرار میکنیم.